Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W dniu 10.04.2023r  po długiej i ciężkiej chorobie, odszedł do "Niebieskiej Eskadry", członek naszego Stowarzyszenia płk mgr inż. Jerzy Słowiński. Człowiek WYJĄTKOWY, aktywnie działający w środowisku lotniczym na płaszczyźnie zawodowej i doradczej.Ostatnią z nim rozmowę przeprowadziłem w dniu 6.04.2023 ok. godz.15.00 przekazując załączone pismo, Jego zięciowi. Była to rozmowa pożegnalna. Pogrzeb Jerzego z udziałem naszego Pocztu Sztandarowego, odbędzie się w dniu 21.04.2023.  o godz 13.00 w Domu Pogrzebowym Cmentarza Wojskowego Warszawa-Powązki. Wyrazy współczucia pogrążonej w smutku Rodzinie. Cześć jego szlachetnej pamięci!

Płk mgr inż. Jerzy Sławiński większość swojego życia, spędził w Warszawie  zdając maturę i studia lotnicze (WAT). Przez 45 lat pracował  i mieszka w Warszawie, jako Dyrektor Naczelny PLL „LOT”, a później (będąc już na emeryturze) jako konsultant lotniczy kilku firm polskich i zagranicznych. A także jako członek (stowarzyszeń lotniczych):Stowarzyszenia Lotników Polskich  i Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego R.P. Na każdym z tych etapów życia, wnosił „swoją cegiełkę” w odbudowie, rozwoju Stolicy i budowę prestiżu na świecie. Na etapie Liceum, niedziele poświęcał na odgruzowywanie.

Jako Dyrektor PLL”LOT”, nadał firmie impetu podnosząc jej prestiż. Poprzez współudział w budowie Portu Lotniczego na Okęciu, i samodzielnej budowy obiektów Cargo,Terminalu Lotniczego z biurami i Hotelem „Marriot”, centralnych magazynów paliw i całej infrastruktury w przedmiocie podniesienia prestiżu Lotniska-Okęcie w sieci światowej.

 Dokonał „rewolucyjnego” zakupu samolotów ( typu Boening, ATR). A także zwiększenie sieci połączeń (Izrael, ZRA,Kuwejt Cypr Japonia Chiny Australia). Połączenia te uczyniły, prawdziwą atrakcję turystyczną. Ukoronowaniem tego faktu, był w 1988r. wybór Dyrektora Sławińskiego, przez przedstawicieli ponad 200-linii Lotniczych na Prezydenta IATA. Wyjątkowość swoich doświadczeń, transferował no płaszczyźnie działalności w Stowarzyszeniu Lotników Polskich,zwłaszcza w ramach spotkań z młodzieżą Szkół pod naszym patronatem. Waga i wyjątkowość jego dokonań na rzecz Stolicy i naszego Stowarzyszenia, w pełni uzasadniają przedmiotową prośbę pochowania płk. Jerzego Słowińskiego obok Wielkich Lotników w jego Ukochanej Stolicy.