Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W dniu 17.02.2018r. delegacja Stowarzyszenia Lotników Polskich, uczestniczyła w obchodach 100-lecia Ligi Morskiej i Rzecznej  Oddział w Wyszkowie.

  W Wyszkowskim Ośrodku Kultury "HUTNIK", o godz.17.oo Odbył się koncert Zespołu Wokalnego Klubu Marynarki Wojennej "RIWIERA", który zaprezentował '"szanty " w znakomitej oprawie artystycznej! Ulubieńców bisowano wielokrotnie..

  Po trwającym 40 minut koncercie, na scenę wprowadzono Poczty Sztandarowe: Gospodarza uroczystości i Stowarzyszenia Lotników Polskich. W ich asyście odśpiewano hymn "Do Bałtyku", Jest to HYMN, którego mentorem był św.p. komandor Julian Bielawski. Jego pamięć uczczono minutą ciszy i krótkim wspomnieniem.

   Wręczono  medale okolicznościowe za wspieranie i współdziałanie na rzecz "Polski Morskiej", 100-lecia Ligi Morskiej i Rzecznej i 98-rocznicy Zaślubin z Morzem.  Dekoracji  medalami dokonał kpt.ż.w. Andrzej Królikowski  w asyście Elżbiety Kasińskiej- Prezes Oddziału Wyszków..

Medal na rzecz Stowarzyszenia Lotników Polskich, odebrał osobiście Prezes Stowarzyszenia płk pil. Kazimierz Pogorzelski w asyście mgr inż. Joanny Filipowicz Skarbnik  Stowarzyszenia. 

Następnie Burmistrzowie : Wyszkowa, Pucka i Kołobrzegu, podpisali trójporozumienie  w przedmiocie przepłynięcia z okazałą  banderą z Wyszkowa na Westerplatte i umieszczenie jej w historycznie godnym miejscu.

   Po merytorycznie krótkim przemówieniu, Prezes płk pil. Kazimierz Pogorzelski w imieniu Zarządu Głównego SLP, wręczył na ręce Pani  Prezes  Elżbiety Kasińskiej ryngraf z naszym medalem 25-lecia SLP  i "skrzydełkiem", jako  symbol wzajemnych więzi i współdziałania  w różnych okolicznościach. 

Po komendzie: "Sztandary odprowadzić'" i ich godnym pożegnaniu przez zebraną społeczność, na scenę wkroczył  miejscowy dziecięcy zespół "SYLABA", który swoim repertuarem wokalno-tanecznym uświetnił ,tę naprawdę piękną uroczystość.

DSC_3178.jpgDSC_3179.jpgDSC_3187.jpgDSC_3190.jpgDSC_3215.jpg

zdj. Monika Grzelecka   tekst: RK.