Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 26 kwietnia 2019r delegacja Stowarzyszenia Lotników Polskich w  składzie:Prezes płk pil w.st.sp. Kazimierz Pogorzelski, Jego zastępcy:Sekretarz Zarządu Głównego P. Jola Rogozińska. Przewodniczący Rady Programowej  kpt. pil. w st sp. inż. Stanisław Sumera, płk Jerzy Wrzesiński, - udała się do Zespołu Szkół Powiatowych w Goworowie na uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów Technikum Handlowego. Jest to Szkoła, której mury opuścił prymus Wyższej Oficerskiej Szkoły Sił Powietrznych w Dęblinie (promocja -1983r.) por. pil. inż. Mirosław Karpiński. Doskonale zapowiadający się lotnik 103 Pułku w Warszawie, który zginął  śmiercią lotnika w dniu 12.11.1985 r. Te właśnie okoliczności, determinują nasz związek z tą Szkołą  i coroczny obyczaj nagradzania Prymusa Szkoły, przez Prezesa Stowarzyszenia Lotników Polskich, stał się to  coroczną tradycją.

DSC00802.jpgDSC00811.jpgDSC00820.jpgDSC00828.jpgDSC00834.jpgDSC00835.jpgDSC00838.jpgDSC00839.jpgDSC00841.jpgDSC00843.jpgDSC00845.jpgDSC00846.jpg

Tegoroczną prymuską jest Aleksandra Majkowska, z ogólną średnią 5,24; Płk pil. Kazimierz Pogorzelski wręczył Jej piękną  statuetkę, rekapitulując słowami:"..niechaj te skrzydła poniosą Cię ku szczęśliwemu życiu.."

  Niezależnie od aspektu rytualnego uroczystości, ma to walor mobilizacyjny  na płaszczyźnie wyników nauczania. Fundatorką podobnej nagrody, jest także Siostra zmarłego lotnika- Bożena Pomacho.

Na dziedzińcu Szkoły, z inicjatywy Stowarzyszenia Lotników Polskich  na kwadracie biało-czerwonej szachownicy, został posadowiony monument z tablicą poświęconą tragicznie zmarłemu lotnikowi. Monument zwieńczony Orłem zrywającym się do lotu. Otoczenie tego obiektu jak i on sam, są otoczone opieką i troską za strony młodzieży szkolnej ku czci poległemu lotnikowi.

  Tegorocznej uroczystości, przewodził Dyrektor Zespołu Szkól mgr inż Jan Frydryk , oraz Starosta ostrołęcki dr, Stanisław Kubeł z udziałem  Wójta Gminy Piotra Kosiorka.

   Każdy z uczestników przedmiotowego spotkania został udekorowany przez abiturientów,doniczką pięknych kwiatów wyhodowanych w przyszkolnym obiekcie doświadczalnym.