Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Maj jest miesiącem w którym przypada kilka znaczących jubileuszy i świąt państwowych. 228 lat temu Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była, jak wiemy, drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władzy państwowej oraz prawa i obowiązki obywateli. 8 maja przypada Dzień Zwycięstwa. To ważne święto obchodzone jest w całej Europie, chociaż nosi różne nazwy. Również jego data może się różnić w zależności od tego gdzie świętujemy. Do 2015 roku Dzień Zwycięstwa w Polsce nosił nazwę Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności.  9 maja, w Centrum Konferencyjnym NIMBUS w Alejach Jerozolimskich 98 w Warszawie miała miejsce międzynarodowa konferencja „Polska-Europa-Świat. Dylematy bezpieczeństwa globalnego”.  Organizatorem konferencji był Międzynarodowy Instytut Społeczeństwa Obywatelskiego oraz Fundacja Bezpieczeństwa i Rozwoju STRATPOINTS. Nasi członkowie zostali także zaproszeni i uczestniczyli we wspomnianej wyżej konferencji Polska-Europa-Świat. Dylematy bezpieczeństwa globalnego. Załączamy kilka fotografii z tych wydarzeń.

015.jpg016.jpg
. Członkowie Stowarzyszenia Lotników Polskich świętowali 3 maja na Polu Mokotowskim przy pomniku upamiętniającym powstanie lotniska w tym miejscu oraz przy Pomniku Lotników Polskich Poległych w II Wojnie Światowej, który jak wiemy także znajduje się na Polu Mokotowskim.
01.JPG02.png03.JPG
. Złożyliśmy tam skromne wiązanki, a w  czasie obchodów Dnia Zwycięstwa, wraz z innymi delegacjami, złożyliśmy wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza. 
04.jpg05.jpg06.jpg07.jpg08.jpg09.jpg010.jpg011.jpg012.jpg013.jpg014.jpg