Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zawsze jak  sięgam pamięcią, dzień 1 sierpnia był dniem uroczystego czczenia pamięci   Warszawiaków Poległych w Powstaniu Warszawskim. Pomijając już przesłanki wokół jego: przygotowania i dowodzenia. Nie mnie oceniać te aspekty. Co roku w tym dniu, oddawaliśmy cześć pamięci Ofiarom tego zrywu! Ludziom młodym, często dzieciom  nie zawsze świadomym następstw ich heroicznego czynu. Nie zamierzam polemizować z racjami takich czy innych uwarunkowań, spontanicznością i samym procesem dowodzenia. Nadrzędnym celem, od zawsze była pamięć o tych, którzy w kwiecie wieku, poświęcili swoje życie. Co roku o godz 12.00 na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie, składaliśmy wieńce i wiązanki i indywidualne bukiety od osób fizycznych. Zawsze była uroczysta zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza z udziałem Kompanii Reprezentacyjnej W.P. oraz Poczty Sztandarowe Stowarzyszeń i Organizacji Kombatanckich.
W roku bieżącym, z ogromnym smutkiem i rozgoryczeniem prezentuję Państwu załączone zdjęcia. Jedynie delegacja Stowarzyszenia Lotników Polskich, zameldowała się ze swoim HISTORYCZNYM SZTANDAREM i wiązanką biało-czerwonych róż. Na placu, zastaliśmy przybyłe grupki mieszkańców  Warszawy z dziećmi i turystów, którzy  zadawali  nam pytania sprowadzające się do  jednego: " DLACZEGO.....!!!" Odczekaliśmy do godz. 12.00 i rutynowej zmiany warty!

DSC_0480.jpgDSC_0482.jpgDSC_0483.jpgDSC_0485.jpgDSC_0487.jpgDSC_0490.jpgDSC_0491.jpgDSC_0492.jpgDSC_0493.jpgDSC_0495.jpgDSC_0496.jpgDSC_0497.jpg
W asyście  naszego Pocztu Sztandarowego złożyliśmy biało-czerwoną wiązankę <<ODDAJĄC NALEŻNY HOŁD POLEGŁYM>>! Zadajemy sobie pytanie wcześniej nam zadane:<<D L A C Z E G O ?>> Interpretacja odpowiedzi wydaje się łatwa! Tylko!!! DLACZEGO?

Zdjęcia: Adam Władysław Jankowski