Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Jak co roku, delegacja Stowarzyszenia Lotników Polskich, pod przywództwem Prezesa płk pil. Kazimierza Pogorzelskiego, za swoim historycznym Sztandarem, udała się na Plac przy Grobie Nieznanego Żołnierza celem oddania hołdu Poległym Żołnierzom i złożenia  im symbolicznych wiązanek! Dołączyli do nas Przedstawiciele Stowarzyszenia "Promocja-77" pod przywództwem Gen. dyw. Zbigniewa Galca i plk pil. Jana Urbaniaka.

W dniu dzisiejszym na Placu zastaliśmy jedynie grupki Warszawiaków, Turystów różnych nacji, którzy zadawali nam powtarzające się pytania: DLACZEGO W SERCU KRAJU! JEGO STOLICY!! PRZY GROBIE NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA! W DNIU ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO:

1/ nie uczestniczy żaden przedstawiciel rządu ani samorządu?

2/ zmiana warty, jest rutynowa i nie nosi znamion uroczystego jej charakteru?

I wiele innych pytań które skwitowaliśmy symptomatycznym ruchem ramion.  Przed godz. 12.00  zajęliśmy pozycję  prostopadle do kolumn Grobu Nieznanego Żołnierza. Po zmianie warty  nasz Poczet Sztandarowy oddał hołd przed frontem Grobu pochylając Sztandar!

P1030320.JPGP1030322.JPGP1030330.JPGP1030334.JPGP1030335.JPGP1030345.JPGP1030348.JPGP1030352.JPGP1030353.JPG
Delegacje naszych Stowarzyszeń złożyły biało-czerwone wiązanki będące dowodem naszej pamięci o Tych co polegli za naszą Ojczyznę! Krótkie przemówienie dziękczynne do zebranej Publiczności wygłosił płk pil. Pogorzelski. Jego słowa zostały nagrodzone gromkimi brawami publiczności.

Niezależnie od "zawirowań" Rządu i Samorządu, MY JESTEŚMY ZAWSZE WIERNI NASZEJ  UMĘCZONEJ OJCZYŹNIE! ZACHOWUJEMY PAMIĘĆ O POLEGŁYCH ŻOŁNIERZACH! JAKO LOTNICY, MAMY SWÓJ :SZNYT! HONOR I GODNOŚĆ ŻOŁNIERSKĄ! Takimi pozostaniemy do końca naszych dni! I takie motto przekazujemy młodemu pokoleniu  Szkół, nad którymi mamy patronaty!