Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

W dniu 11.04.2018r w Kościele  Parafialnym w Ząbkach, odbył się pogrzeb św.p. ANNY PREŚ lat 78 członkini naszego Stowarzyszenia (leg. nr..000328). Długoletni pracownik PLL "LOT". B. Prezes Fundacji "Dar Serca", zdążająca z pomocą Pracownikom PLL "LOT" i ich rodzinom w potrzebie. Człowiek "ogromnego serca", osoba o wyjątkowej wrażliwości. W Mszy uczestniczył Proboszcz Katedry św. Jana w Warszawie ks. Bartold. Zmarłą żegnał Poczet Sztandarowy Stowarzyszenia Lotników Polskich ze Sztandarem : który dzięki Jej zaangażowaniu i bezpośrednim Jej udziale został udekorowany w Rzymie  gwoździem osobiście wbitym przez Papierza Jana Pawła II. Chorążym Sztandaru  wówczas był mjr pil. Witold Wroński, Ten sam Chorąży, który w asyście ppłk Antoniego Jankowskiego i płk Józefa Lisowskiego, w dniu pogrzebu, z tym SZCZEGÓLNYM  Sztandarem, odprowadzili Ją na miejsce wiecznego spoczynku. Przemówienie pożegnalne w kościele w imieniu Stowarzyszenia Lotników Polskich, wygłosił ppłk Antoni Jankowski, akcentując Jej obecność (mimo nie najlepszego stanu zdrowia) w dniu 25 października 2017r na obchodach 25-lecia Stowarzyszenia w Klubie "AVIATOR", gdzie na ręce Prezesa płk Kazimierza Pogorzelskiego przekazała młoteczek, którym Jan Paweł II wbijał gwóźdź. Młoteczek który stanowi swoistą relikwię z zbiorach naszego Stowarzyszenia. A moment i okoliczności jego przekazania, mają charakter ponadczasowy. Nad grobem  przemówienie okolicznościowe wygłosił Jej Kolega z klasy maturalnej, nasz członek sierż w st.sp. Jerzy Nowakowski.<<ŻEGNAJ ANIU NASZA PAMIĘĆ O TOBIE JEST DOZGONNA>>!

DSC01849.jpgDSC01850.jpgDSC01851.jpgDSC01852.jpgDSC01853.jpgDSC01854.jpgDSC01855.jpg

zdj. Joanna Filipowicz, tekst: RK.